Stande

Her kan du læse om de forskellige stande på festivalen

Åbningstider for stande i Nordby og Sønderho

Fredag 17. september kl. 10 – 18.00

Lørdag 18. september kl. 10 – 18.00

Søndag 19. september kl. 10 – 16.00

 

Strikkefestival Stande 2021          
  STAND NR NORDBY SØNDERHO    
Firma/Company   BazarTent Forsamlingshus   WWW
Frk. Fines Garn 82+83 X     fines-garn.dk
Karen-Dittes GARN 16+17 X     karen-ditte.blogspot.com
Gams Univers 78 X      
Fru Kamp 25 X     frukamp.dk
Pure Knit & Purl 74+75 X     pureknitandpurl.com
Friggafantasy 76+77 X     friggafantasy.dk
Magiske Garner 29 X     magiskegarner.dk
LiVi Strik 45+46 X     livistrik.dk
Genesis 1+2 X     genesis.dk
DER VAR ENGANG 72 X     bentelavsen.dk
Brogaard Isheste og Strik 81 X     brogaardensisheste.dk
Bea Garn 66 X     beagarn.dk
Uldgården 14+15 X     uldgaarden.dk
HappyKnit 37 X     happyknit.dk
Fie´s Strik 56 X     fiesstrik.dk
Lene Kastrup     X   uldsund.dk
Walk Collection 7 X     walkcollection.com
TURBINE Forlaget 30 X     turbineforlaget.dk
Önling 31+32+33 X     oenling.com
Louise Harden Strik & Design 60 X     louiseharden.dk
Bøgedesign 79+80 X     bøgedesign.dk
PurePope 38+39 X     purepope.dk
AngoraGarnet 8+9+10+11 X     angoragarnet.com
Birkedal Pelsfår     X   pelsfaar.dk
Annette Danielsen 40+41 X     annettedanielsen.dk
MagKnit 5 X     magknit.dk
Lillestrik 42+43 X     lillestrik.dk
Knit by Moltrup 22 X     knitbymoltrup.com
Uldbutikken 67+68+69 X     uldbutik.dk
Hobbywool Riga 28 X     hobbywool.com
Keramiker Else Rasmussen 84 X     elser.dk
Susses Spindehjørne 47 X     sussesspindehjrne.com
TheDanishDyelot 12 X      
Skals - højskolen for design og håndarbejde 59 X     skals.nu
Krea Deluxe 87+88 X     kreadeluxe.com
Knit by TrineP 13 X     www.knitbytrinep.dk
Gavstrik 71 X     gavstrik.dk
Conrad Design 23+24 X     conraddesign.dk
A Knitters World 20+21 X     aknittersworld@gmail.com
Charlotte Kaae 34 X     bykaae.dk
Ca-wes 48 X     ca-wes.dk
Femø Design     X   jlr@larsen.mail.dk
Garna 61+62 X     garna.dk
Kastaniestrik     X   kastaniestrik.dk
Sharins 54 X     sharins.dk
MAMA garn & uld 35+36 X     mama-garn.dk
Jette Roed Helbo - Væv & Strik 70 X     jetteroedhelbo.dk
SANDERMANN 86 X     sandermannstudio.dk
Håndarbejdsbøger.dk 18+19 X     håndarbejdsbøger.dk
           
Lenas Garn 57 X     www.lenasgarn.se
Ves-Design 73 X     ves-design.dk
Milena Munck 58 X      
           
           
Keltic Oasis 3+4 X      
ByKopranen 64+65 X     bykopranen.dk
Colori naturali 55 X     colorinaturali@gmail.com
Kratte.dk 53 X     kratte.dk
FREDSMINDE Unika Design 52 X     hammershusgarn.dk
Painter´s Yarn 26+27 X     paintersyarn.dk
Ulduniverset 63 X     ulduniverset.dk
Kleur en Draad 49+50+51 X     kleurendraad.nl
Wat Wollie 85 X     watwollie.nl