Stands

Opening hours for the Stands in Nordby* and Sønderho**

Friday 20. september kl. 10 – 18.00

Saturday 21. september kl. 10 – 18.00

Sunday 22. september kl. 10 – 16.00

The Market Place - please note, *means in Nordby and **means in Sønderho:

*Frk. Fines Garn, fines-garn.dk
*Karen-Dittes GARN, karen-ditte.blogspot.com
*Davidsen, famdavidsen.dk
*Sanne Fjalland, sannefjalland.dk
*Fru Kamp, frukamp.dk
*Cashmere Company, cashmerecompany.dk
**Struktur-Hanne Witt, hannewitt@mail.dk
*Friggafantasy, friggafantasy.dk
*Magiske Garner, magiskegarner.dk
*LiVi Strik, livistrik.dk
*Genesis, genesis.dk
**DER VAR ENGANG, bentelavsen.dk
*Brogaard Isheste og Strik, brogaardensisheste.dk
*Dragen, dragenkunst.dk
*G-uld, g-uld.dk
*Uldgården, uldgaarden.dk
*HappyKnit, happyknit.dk
*Fie´s Strik, fiesstrik.dk
**Lene Kastrup, uldsund.dk
**STRIK-DESIGN v. Else Schjellerup, strik-design.dk
*TURBINE Forlaget, turbineforlaget.dk
*Önling, oenling.com
*Louise Harden, louiseharden.dk
*Bøgedesign, bøgedesign.dk
*PurePope, purepope.dk
*Englegarn, englegarn.dk
*AngoraGarnet, angoragarnet.com
**Birkedal Pelsfår, pelsfaar.dk
*Annette Danielsen, annettedanielsen.dk
*The Little Grey Sheep, thelittlegreysheep.co.uk
*Lillestrik, lillestrik.dk
**Helle Krüger, hellekdesign.dk
*Uldbutikken, uldbutik.dk
*Hobbywool Riga, hobbywool.com
*Keramiker Else Rasmussen, elser.dk
*The Border Mill, thebordermill.co.uk
*Susses Spindehjørne, sussesspindehjrne.com
*TheDanishDyelot
*Skals - højskolen for design og håndarbejde, skals.nu
*Gepardgarn, gepardgarn.dk
**Bunger keramik, bungerkeramik.dk
*Rohrspatz & Wollmeise, rohrspatzundwollmeise.de
*Knit by TrineP, knitbytrinep.dk
*Handdyed by Charlotte Spagner, handdyed.dk
**Gavstrik, gavstrik.dk
*Conrad Design, conraddesign.dk
*Sommerfuglen, sommerfuglen.dk
*Garn-iture, garn-iture.dk
**A Knitters World
*Charlotte Kaae, bykaae.dk
*YARNTELIER, yarntelier.com
**Femø Design
*Garna, garna.dk                                                                                                                **Kastaniestrik, kastaniestrik.dk

 

 

 

This website uses cookies to track your behavior and to improve your experience on the site

You can always delete saved cookies by visiting the advanced settings of your browser

Do not accept cookies Only accept functional cookies Accept all cookies