Stande og boder

 

Åbningstider

Fredag 21. september kl. 10 – 18.00

Lørdag 22. september kl. 10 – 18.00

Søndag 23. september kl. 10 – 16.00

​Venligst BEMÆRK - stande på listen herunder, der er markedet med (*) er placeret i den gamle skole i Sønderho, og stande, der er markeret med (**) er placeret i Sønderho Forsamlingshus. Alle øvrige stande finder du i BAZARteltet i Nordby.

**Birkedal www.pelsfaar.dk

**Else Schjellerup www.strik-design.dk

Dragen/Lisbeth Degn www.dragenkunst.dk

*Der var Engang www.bentelavsen.dk

Uldgården www.uldgaarden.dk

Birthe Sahl mail: birthesahl238568@gmail.com

Cashmere Company/Lisa Renner www.cashmerecompany.dk

Daisy Tyron www.hakkenaalen.dk

Englegarn www.englegarn.dk

Kirstens Sy og Strik kirsten.nielsen.2009@live.dk

Esbjerg Garn www.esbjerggarn.dk

Louise Harden www.louiseharden.dk

Fam. Davidsen www.famdavidsen.dk

Magiske Garner www.magiskegarner.dk

Annette Danielsen www.annetted.dk

HappyKnit www.happyknit.dk

Purepope www.purepope.dk

Genesis www.genesis.dk

De Schapekop www.deschapekop.nl

Bøge Design www.bøgedesign.dk

Angoragarnet www.angoragarnet.com

Hjerteværket/Celie LeaneEclaire www.hjertevaerket.dk

Fie´s Strik, Ærø www.fiesstrik.dk

Lillestrik www.lillestrik.dk

*Stenmarksgårdens Butik www.stenmarksgaarden.dk

G-uldpigerne www.g-uld.dk

Fr. Fines Garn www.fines-garn.dk

Spindelvæven www.spindelvaeven.dk

**Lene Kastrup www.uldsund.dk

**Tre Søstre www.tresoestre.dk

TURBINE www.turbineforlaget.dk

fru Kamp www.frukamp.dk

Uldbutikken www.uldbutik.dk

**Helle Krüger www.buttonmad.com

Frigga Fantasy www.friggafantasy.dk

Karen-Ditte Nielsen www.karen-ditte.blogspot.com

Fru Hyasinth www.fruhyasinth.dk

**Struktur-Hanne Witt mail hannewitt@mail.dk

Ves-design www.ves-design.dk

Brogaard Isheste og Strik www.brogaardensisheste.dk

Önling www.oenling.com

Sanne Fjalland www.sannefjalland.dk

The little grey sheep www.thelittlegreysheep.co.uk

Rauna www.rauna.dk

Bente Geil www.geilsk.dk

Keramiker Else Rasmussen www.elser.dk

Hobbywool Riga www.hobbywool.com

Susses Spindehjørne www.sussesspindehjrne.com

DETAIL www.detail.scot

LiviStrik www.livistrik.dk

Alpaca of Sweden www.alpacaofsweden.se

Skals www.skals.nu

TROLAND & Cie www.bichesetbuches.com

White Nile Cotton www.whitenile.dk

Gepardgarn www.gepardgarn.dk

Frisenvang www.frisenvang.com

Lenas Garn www.lenasgarn.se

by nj-ka.de www.by-nj-ka.de

Bunger Keramik www.bungerkeramik.dk

Pinkhazel www.pinkhazel.eu

Rohrspatz & Wollmeise GmbH www.rohrspatzundwollmeise.de

Knit by TrineP www.knitbytrinep.dk

*Handdyed by Charlotte Spagner www.handdyed.dk

*Gavstrik www.gavstrik.dk

*Conrad Design www.conraddesign.dk

 

 

 

Dette website bruger cookies til at følge din adfærd og for at forbedre brugeroplevelsen på sitet.

Du kan altid slette gemte cookies i dine browserinstillinger

Accepter ikke cookies Accepter kun funktions cookies Accepter alle cookies