Stande & boder

Åbningstider butiks-stande

BAZAR-teltet i Nordby, Skolen i Sønderho og Sønderho Forsamlingshus danner rammen om specielt inviterede butikker med både uld og kunsthåndværk. Sørg for, at du har masser af tid til at fordybe dig!
Åbningstider som følger:

Fredag
den 15. september kl. 10 – 18.00

Lørdag
den 16. september kl. 10 – 18.00

Søndag
den 17. september kl. 10 – 16.00

 

Butiksstande - BEMÆRK (*) markerer stand på Skolen i Sønderho og (**) markerer stand i Sønderho Forsamlingshus, øvrige stande i Bazarteltet i Nordby

**Birkedal www.pelsfaar.dk

**Else Schjellerup www.strik-design.dk

Dragen/Lisbeth Degn www.dragenkunst.dk

*Der var Engang www.bentelavsen.dk

Uldgården www.uldgaarden.dk

Birthe Sahl mail: birthesahl238568@gmail.com

Cashmere Company/Lisa Renner www.cashmerecompany.dk

Daisy Tyron www.hakkenaalen.dk

Englegarn www.englegarn.dk

Kirstens Sy og Strik kirsten.nielsen.2009@live.dk

Esbjerg Garn www.esbjerggarn.dk

Louise Harden www.louiseharden.dk

Fam. Davidsen www.famdavidsen.dk

Magiske Garner www.magiskegarner.dk

Nordiske Masker www.nordiskemasker.dk

Annette Danielsen www.annetted.dk

HappyKnit www.happyknit.dk

Purepope www.purepope.dk

Genesis www.genesis.dk

Katrinelund  www.lenep-katrinelund.dk

Bøge Design www.bøgedesign.dk

Angoragarnet www.angoragarnet.com

Hjerteværket/Celie LeaneEclaire www.hjertevaerket.dk

Fie´s Strik, Ærø www.fiesstrik.dk

Lillestrik www.lillestrik.dk

Stenmarksgårdens Butik www.stenmarksgaarden.dk

Tante Grøn www.tantegroen.dk

G-uldpigerne www.g-uld.dk

Fr. Fines Garn www.fines-garn.dk

Spindelvæven www.spindelvaeven.dk

**Lene Kastrup www.uldsund.dk

**Tre Søstre www.tresoestre.dk

TURBINE www.turbineforlaget.dk

fru Kamp www.frukamp.dk

Uldbutikken www.uldbutik.dk

**Helle Krüger www.buttonmad.com

*Margit K www.margitk.dk

Frigga Fantasy www.friggafantasy.dk

Karen-Ditte Nielsen www.karen-ditte.blogspot.com

Fru Hyasinth www.fruhyasinth.dk

Struktur-Hanne Witt mail hannewitt@mail.dk

Ves-design www.ves-design.dk

Brogaard Isheste og Strik www.brogaardensisheste.dk

Sommerfuglen www.sommerfuglen.dk

Önling www.oenling.com

Conrad Design www.conraddesign.dk

Sanne Fjalland www.sannefjalland.dk

Krea Deluxe www.kreadeluxe.dk

The little grey sheep www.thelittlegreysheep.co.uk

Di Gilpin www.digilpin.com

Camilla Vad www.camillavad.dk

Rauna www.rauna.dk

Bente Geil www.geilsk.dk

**Keramiker Else Rasmussen www.elser.dk

Hobbywool Riga www.hobbywool.com

*Gavstrik www.gavstrik.dk

DETAIL www.detail.scot

*Susses Spindehjørne www.sussesspindehjrne.com

*Værbitt Garn www.varbitt.no

*Dansk Merino www.dansk-merino.dk

Blommiga Gredelina www.blommigagredelina.se

LiViStrik www.livistrik.dk

Alpaca of Sweden www.alpacaofsweden.se

De Schapekop www.deschapekop.nl

Hendes Verden www.hendesverden.dk

YARNTELIER www.yarntelier.com

 

Senest ændret fredag, 11 august 2017 12:40

Log på